x010416x

PL: Pieprz to! Słyszała zdecydowanie zbyt często totalnie zestresowana, zdenerwowana, sfrustrowana ect. Agata. Słyszała i słyszy nadal, ...


PL: Pieprz to! Słyszała zdecydowanie zbyt często totalnie zestresowana, zdenerwowana, sfrustrowana ect. Agata. Słyszała i słyszy nadal, jednak obecnie jest to ilość minimalna w porównaniu z ogromem momentów, w których kierowane były do mnie te słowa.

Sztuką było zdanie sobie sprawy z bardzo ważnego aspektu, który jest tak niezwykle wszechobecny, że aż całkowicie pomijany. Zawsze zastanawiałam się dlaczego jakimś dziwnym trafem osoby, które (mówiąc wprost) mają wszystko w dupie, mają w życiu tak łatwo, wszystko idzie im z górki, nigdy się nie denerwują, a stres jest im znany może w nielicznych momentach. Dlaczego? Właśnie dlatego, że mają to w dupie. I podczas gdy ja próbuje dopiąć wszystko na ostatni guzik, wkładam w to wszystkie siły to i tak zawsze choć mały szczegół pójdzie nie tak.
I tak oto zaczęłam rozwijać w sobie: sztukę olewania. Przejście z osoby, która przejmuje się dosłownie wszystkim: czy to nieco dłuższą kolejką w markecie, 5 minutowym spóźnieniem autobusu a nawet bezwarunkowym potknięciem się na schodach na oczach nieznajomego do osoby całkiem przeciwnej, nigdy nie będzie łatwe jak pstryknięcie palcem. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że nie chodzi o to, żeby zamienić się w lekkomyślnego człowieka, która lekceważy wszystko i wszystkich. Chwyt bazuje na umiejętności odrzucania od siebie spraw, które wprowadzają nas w stan zamartwiania się, stresowania, rozpamiętywania czy wstydu. Chodzi o bezstresowe podejście do świata. Odnalezienie w sobie luzu. Zależało Ci na pozytywnym wyniku, a otrzymałeś złą ocenę. Po prostu to olej, a jeśli ci zależy to naucz się na poprawkę. Bo zadaj sobie pytanie: co ci to da?  Co osiągniesz poprzez siedzenie po nocach i zaprzątanie sobie myśli tą jedną negatywną sytuacją? Ocena anuluje się i w magiczny sposób zamieni na co najmniej dobra? Nie, bo co się stało, już się nie odstanie, więc niepotrzebnie marnujesz swój czas, tym samym jeszcze bardziej się dobijając. Straciłeś pracę? Trudno, pieprz to i sukcesywnie szukaj nowej. Idą na egzamin miej w głowie pozytywne myśli, a nie tendencję do pisania czarnych scenariuszy, bo stres natychmiastowo podskoczy o kilka poziomów w górę. "Rozsądna ignorancja rozwiązuje wszystkie problemy, bo zamiata pod dywan te, nad których rozwiązaniem nie warto się skupiać".
Traktuj swoją energię jako wyczerpywalną siłę, którą musisz oszczędzać na wielkie rzeczy, a wszystkie drobnostki - miej głęboko gdzieś. Po prostu. :)


ENG: Fuck that! I heard far too often totally stressed out, upset, frustrated, ect. I heard then and I still hear the same, but now it's the minimum quantity in comparison with the enormity of the moments in which these words were addressed to me.

The trick was to realize a very important aspect that's so incredibly omnipresent that we completely ignore it. 
I always wondered why some people who don't give a fuck, have so easy ife, everything goes downhill from them, they're never upset, and stress is known to them only in a few moments. Why? That's why, they don't give a fuck. And while I'm trying to do my best, there is always some small detail which is not going to go well.
And that is how I started developing some new skill: 'I don't even care'. The transition from a person who takes literally everything to oneself: whether it is a little bit longer queue in the supermarket, 5 minutes lateness of the bus or even unconditional tripping on the stairs in front of a stranger, to person totally opposite, will never be as easy as a snap of a finger. I must point out that it isn't about turning into a reckless person who disregards everything and everyone. The grip is based on the ability to reject from each other things that bring us into a state of worrying, stressing, contemplation or shame. It's about stress-free approach to the world. It's about finding letup in life. You depended on the positive outcome, and you received a bad grade. Just fuck it, and if you care learn and fix it. Because ask yourself: What would it give you? What can you achieved by staying up late and concerning yourself thinking about one negative situation? Mark will cancel magically and transform to a positive one? No, because what's done cannot be undone, so unnecessarily you're wasting your time. You've lost your job? Well, fuck it and just start finding new one. In the way to some important exam, stop writting black scripts, because stress will immediately jump a few levels up. Reasonable ignorance solves all the problems, because it sweeps under the carpet those on which olution we shouldn't be focus. Treat your energy as a finite force, which you need to save for big things and all the little things - just gotta not give a fuck. :)Wearing:
Shein jacket
Sinsay pants
Shein shirt
Born2be shoes
Choies bag
C&A glasses
Choies scarf
Daniel Wellington watch
Choies bracelet

Zdjęcia: Paula

You Might Also Like

65 komentarze

 1. jeju no idealna, przpiękna!;*

  Pozdrawiamy cieplutko,
  NOWY POST - www.twinslife.pl :*

  OdpowiedzUsuń
 2. właśnie zazdroszczę mojemu chłopakowi takiego podejścia, ja tez jestem tą przejmująca się wszystkim.../Karolina

  Dwie Perspektywy Blog [Klik]

  OdpowiedzUsuń
 3. Słowa : "pieprz to!" idealnie do mnie pasują, szczególnie w szkole. A w maju wszystkie sprawdziany poprawiam xD

  http://all-happylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jestem człowiekiem, który przejmuje sie wszystkim. Nawet sprawami , które sa innych osób. Ostatnio zaczęłam jednak bardziej być wyluzowana i nie przejmowac się wieloma rzeczami. Jednak nie do przesady. Nadal staram się miec wszystko pod kontroą :D

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ciagle uczę się sztuki olewania, ale wiadomo, że to dłuższa droga :) zawsze masz takie perfekcyjne zdjęcia:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiekna stylizacja ;*
  absolvedreams.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadza się:) Niektóre rzeczy nie sa warte naszego zamartwiania.

  http://karolinaslomka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowne zdjęcia :)
  http://malwinabeczek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczne zdjecia 💘
  http://ulcziii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Również próbuję przestać zamartwiać się mało ważnymi rzeczami :)
  Pięknie wyglądasz :)

  miss-and-jess.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Zgadzam się pod każdym słowem. Po co marnować czas na myślenie o czymś czego nie zmienimy:) Świetne zdjęcia!
  Dark Roseberry | Fanpage

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak zawsze świetnie napisana notka! Od zawsze stosuję tą metodę, że staram się nie przejmować drobnymi niepowodzeniami, a także drobnostkami, gdyż dzięki temu nie jestem aż tak zestresowaną osobą. Czasami dobrze jest wszystko olać i mieć głęboko gdzieś, ale trzeba pamiętać, że wszystko jest z umiarem. Bardzo ładne zdjęcia :)
  Pozdrawiam i życzę miłego dnia. wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. haha chyba jesteśmy podobne pod tym względem :D bo niedawno również taka byłam, wszytskim, dosłownie wszystkim się przejmowałam, nagle zaczęłam niektóre rzeczy olewać, najpierw mniej, pózniej bardziej miałam to gdzieś aż do tego stopnia, że teraz właściwie niczym się nie przejmuję, nie stresuję i mogę spać spokojnie :) wiele osób myśli, że jeżeli nie przejmuję się powiedzmy nadchodzącym sprawdzianem to w ogóle się nie uczę i mi na nim nie zależy, a to nie prawda, ponieważ ciężko pracuję, ale jakby "nie sram się tym" i nie robię z tego sprawdzianu nie wiadomo czego jak by od tego zależało czy będę żyć czy umrę haha
  http://karik-karik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Bezstresowym podejściem do wszystkiego wiele spraw się ułatwia. Wyceniając wszystkie błędy zataczamy się tylko w błędne koło, a przynosi to odwrotne efekty od zamierzonych.

  My blog - Click!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My blog :) Zapraszaaam !
   http://ituciemam.blogspot.com/

   Usuń
 15. Lepiej bym tego nie ujęła! Generalnie nie powinniśmy przejmować się rzeczami na które nie mam wpyływu, bądź które już się stały i tyle. Trzeba wyrobić w sobie tę umiejętność.
  Świetny post, a zdjęcia prześliczne! <3
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie ma po co rozwodzić się nad takim czymś. Tylko popsujemy sobie humor, a po co? Ślicznie wyszłaś :)
  Pozdrawiam, www.juullkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetnie wyglądasz! ;)

  ______________________
  PERSONAL STYLE BLOG
  http://evdaily.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Ostatnio właśnie ćwiczę sztukę olewania nieważnych rzeczy, wychodząc naprzeciw cytatowi ''Miej wyjebane, a będzie ci dane''. Z takim podejściem jest od razu prościej. :)

  _________
  my-life-my-troubles.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Mądrze piszesz. ;) Pozdrawiam ;)

  anitafafara.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Ja zawsze się przejmowałam wszystkim, nawet tymi najmniejszymi sprawami.
  Jednak teraz próbuje to kontrolować :) super notka daje do myślenia ;)
  pozdrawiam ;)

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak już mówiłem ślicznie wyglądasz;) Ciekawa stylizacja;)


  http://szanujwspomnienia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 22. Czasami "pieprzenie/pierdolenie" wszystkiego wychodzi nam na dobre. Musimy korzystać z życia i tyle ♥
  olusiek-blog.blogspot.com- klik!

  OdpowiedzUsuń
 23. To fakt, jeśli sie za bardzo starasz to zawsze cos musi wyjsć nie tak. A sa takie sytuacje, takie miejsca gdzie i tak nikt nie doceni tego, że dajesz z siebie wszystko, wiec czasami po prostu lepiej wyluzować. Czasami przynosi mi to małe wyrzuty sumienia, ale tak jest lepiej dla mojego zdrowia psychicznego, serio. Świetny post :) bardzo fajnie wygladasz.

  OdpowiedzUsuń
 24. Pięknie piszesz <3
  http://blaack-pearl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja już jakiś czas temu nauczyłam się właśnie takiego bezstresowego podejścia do życia i naprawdę polecam! Zaprzątanie sobie głowy rzeczami, które tak naprawdę mają małe znacznie, może nas na dłuższą metę wprowadzić w stan wiecznego smutku i przygnębienia. A przecież to nie o to w życiu chodzi!

  Zapraszam na mojego posta, w którym miłe dla oka i odpręzające wakacyjne zdjęcia! (klik♥)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ja też jestem taką osobą. Zawsze się staram najbardziej jak potrafię. Wszystko muszę przemyśleć milion razy, wszystko musi być idealne...Staram się przestać i trochę wyluzować, nie zaprzątać sobie głowy niepotrzebnymi rzeczami. Nie zawsze to wychodzi, ale pracuję nad tym.

  blog-klik

  OdpowiedzUsuń
 27. Zajebista sesja ! Dziekuje to dzieki tobie zainspirowałam się do stworzenia bloga:)
  Teraz ja zapraszam Cię do obejrzenia mojego bloga :)

  http://ituciemam.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 28. CALA PRAWDA, MY LUDZIE ZA DUZO SIE PRZEJMUJEMY WSZYSTKIM. POWINNISMY CZASEM WYLUZOWAC!
  ŚLICZNIE WYGLĄDASZ! xxx

  http://veronicas-veronicass.blogspot.no/

  OdpowiedzUsuń
 29. Płaszcz skradł moje serce! Jest świetny. :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Właśnie ja - mam takie podejście. Uważam że lepiej coś olać, niż się tym przejmować przed długi czas.

  Zapraszam /Dorota
  Normalbutdidnot.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 31. Stres towarzyszy mi bardzo często w szkole więc dzięku za ten trafny wpis! Przywróciłaś mi zdrowe spojrzenie na problemy!
  Pozdrawiam i obserwuję. Nie mogę doczekać się kolejnych postów!!!

  I LOVE LIFE- zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 32. Prawda :) tez staram sie nie stresowac niepotrzebnymi rzeczami. Do tegop potrzeba czasu ale czasem warto wrzucić na luz ;)
  www.onlydreams.pl
  YouTube

  OdpowiedzUsuń
 33. Przepiękne zdjęcia i super stylówki!

  www.mvrcelia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 34. Świetna stylizacja :)Jestem właśnie w trakcie zmieniania swojego podejścia do życia i olewania rzeczy którymi nie powinnam się przejmować.Udzielam się bardzo dużo w szkole, od września jestem przewodniczącą mojego gimnazjum i stres towarzyszy mi na każdym kroku, oprócz tego, nie przejdę obojętnie obok problemów moich znajomych, więc często zarywałam noce pomagając komuś i denerwując się czymś z tą osobą. W listopadzie kiedy zachorowałam i trafiłam do szpitala już kolejny raz właśnie z powodu takiego trybu życia i ciągłych nerwów zrozumiałam, że życie jest zbyt krótkie i kruche żeby "psuć" sobie głowę stresem i przejmowaniem się. Bardzo się cieszę, że poruszyłaś w poście właśnie taki temat bo wiele młodych osób boryka się z czymś takim i może to będzie impulsem do tego żeby to zmienić... :)

  OdpowiedzUsuń
 35. Musimy czasami trochę przystopować i rozluźnić się. Bo czy to co jest teraz będzie miało jakiekolwiek znaczenie za parę lat, miesięcy, czy może nawet i dni? W zdecydowanej większości przypadków myślę, że nie :). Cudne zdjęcia! ♥

  ania-ania3.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 36. Ja robię tak od dłuższego czasu, a nawet nie zauważyłam kiedy :) Cudownie wyglądasz :)

  http://natuuuu-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 37. No i tak ma być! Nie wolno się wszystkim przejmować, bo każdy by oszalał.
  P.s cudowne zdjęcia :)
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 38. Ja tez jestem taką osobą która się wszystkim przejmuję.
  Zapraszam do przeczytania mojego nowego postu ;)
  Ciekawi mnie twoja opinia :)
  http://natkq.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 39. Super wpis oraz bardzo ładne zdjęcia :)

  http://dariamitoraj.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 40. Świetny post! Daje do myślenia i oczywiście piękne zdjęcia
  Pozdrawiam ;*

  awnes.blogspot

  OdpowiedzUsuń
 41. Jak zwykle genialne zdjęcia i świetnie dobrane słowa! Trzymaj tak dalej Agatka! :*

  nataliaa-cieslak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 42. Przejmowanie się wszystkim i wszystkimi do niczego dobrego nie doprowadzi. Zmarszczki, zwiększanie masy ciała i wrzody, a wszystko dzięki stresowi... Zdecydowanie lepiej powiedzieć "fuck it". Pewnie na początku będzie trudno, ale z czasem wejdzie w krew.
  Lubię takie klasyczne stylizacje :)
  >foxydiet<

  OdpowiedzUsuń
 43. Świetny post! Jak dla mnie super język, bo przemawia do ludzi i widać, że piszesz to z chęcią. Do tego fajny outfit. :)

  Mój blog - klik

  OdpowiedzUsuń
 44. Jakie śliczne zdjęcia! Drugie mi się podoba :D
  Super post :)

  LUSIALUSKA.BLOGSPOT.COM-Zapraszam!✿

  OdpowiedzUsuń
 45. Zdecydowanie za bardzo się wszystkim przejmuję, bardzo mi to w sobie przeszkadza..
  Zdjęcia, no po prostu WOWW! ;*
  http://vicci-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 46. To jest naprawdę sprawdzone i dobre podejście! ;)
  [mój blog]

  OdpowiedzUsuń
 47. Świetnie napisane. Też staram się coraz mniej przejmować przeszłością a zająć teraźniejszością. ;) Śliczne zdjęcia! :* :D

  http://green0floor0.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 48. Masz cudownego bloga ! Świetne zdjęcia,po prostu perfekcja ^^
  http://karolina-ornatowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 49. Ale ładne zdjęcia! :)
  Ja też zawsze chcę mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, ale wiem, że nie można się tak bardzo przejmować. Dlatego chcę nad tym pracować! Fajne napisałaś :)
  Mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 50. Szkoda, że to nie zawsze jest takie proste. Czasem jest ciężko się tak tym nie przejmować i faktycznie sztuką jest nauczyć się tego.
  + Ślicznie wyglądasz! I obserwuję :*

  minimalistyczny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 51. Kiedyś zawsze zaprzątałam sobie głowę niepotrzebnymi rzeczami, ale od około roku staram się to olewać :). świetny post jak zwykle i te zdjęcia, ah <3.
  http://tutajswiatsiekreci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 52. Bardzo madrze napisane, zreszta jak zwykle! Piekna stylizacja <3

  http://veronicas-veronicass.blogspot.no/

  OdpowiedzUsuń
 53. Bardzo fajne zdjecia :)

  http://ilyfuhull.blogspot.cz

  OdpowiedzUsuń
 54. Żeby nie stresować się niepotrzebnymi rzeczami, trzeba się tego nauczyć. Pracuję nad tym :)
  Wyglądasz przecuodwnie, wspaniała stylizacja i zdjęcia. Idealne!!
  http://joanna-szwed.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 55. bardzo ciekawy post, jesteś bardzo śliczna :)
  jestem tutaj pierwszy raz, ale będę zaglądać częściej :)

  zapraszam http://loonkaaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 56. Ja niestety nadal jestem osobą, która przejmuje się dosłownie wszystkimi i wszystkim - mam nadzieję, że i ja rozwinę w sobie tę umiejętność :)

  Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 57. Przepiękne zdjęcia, bardzo ciekawy post :)
  Życzę powodzenia w dalszym blogowaniu :)
  http://karolina-ornatowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 58. Wspaniałe zdjęcia, oby tak dalej.
  Zapraszam do nas http://theloomp-vintageshop.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM

Flickr Images