Generations of egoists.

PL: Pokolenie hashtaga, pokolenie selfies, pokolenie jabłuszek, pokolenie... egoistów. Stwierdzenie mocne. Może trochę kontrowersyjne. W...


PL: Pokolenie hashtaga, pokolenie selfies, pokolenie jabłuszek, pokolenie... egoistów. Stwierdzenie mocne. Może trochę kontrowersyjne. Wiem. Jednak zastanawiając się nad tym dłużej jakże prawdziwe.
Czy nie jest tak, że mimo tego, że posiadasz dużo, biorąc pod uwagę aspekt duchowy czy to ten czysto materialny, chcesz więcej? Zaczynając od podania najprostszego przykładu. Wygrzewasz się ze znajomym na piaszczystej plaży nad Bałtykiem. Zbierałeś na ten wyjazd kilka miesięcy, jednak bam! Czym jest twój Bałtyk przy Oceanie Atlantyckim, nad który wyjazd, wygrał twój przyjaciel w wakacyjnej loterii? (pomijając, że jest to prawie niemożliwe, ale teoretycznie rzecz biorąc) Z jednej strony powinieneś się cieszyć, bo przecież to twój najlepszy kumpel, a z drugiej strony czujesz tą 'gulę', bo ktoś ma lepiej, więcej, prościej. Zazdrość. Zwykła, prosta i wszechobecna, sprawia, że zaczynamy tonąć w morzu paradoksów. W większości przypadków masz wszystko: zjadłeś pyszny obiad, egzamin zdałeś z oceną pozytywną, masz przyjaciół, 10 minut temu odpisałeś na sms'a z 4 calowego smartphona, kiedy to właśnie zdaje się Ci się, że tak naprawdę zbierasz same 'resztki jedzenia'. Trudno się nam dziwić, bo od dziecka przyswajamy sobie tę cechę, co chwilę się z nią spotykamy i w dalekiej przyszłości również będzie nam towarzyszyć. Chociaż (!) potrafi być nawet dobra, kiedy daje ona motywację do działania a nie wypełnia negatywnymi emocjami.

EG: Hashtag generation, selfies generation, apple generacion, generation of... egoists. Strong statement. Maybe a little controversial. I know. However, thinking about it longer, how true it is.
Is it not the case, that despite a fact that you got a lot, taking into account the spiritual aspect or only  purely material, you want more? Starting from giving the simplest example. You're annealing with friends on a sandy beach on the Baltic Sea. You've been collecting money on this trip for a few months and bam! What is your Baltic Sea with the Atlantic Ocean, when that trip, your friend won in the summer lottery? (apart from that it is almost impossible, but theoretically speaking) On the one hand, you should be happy, because it's your best friend, but on the other hand you feel this 'bump', because someone have something more, easier, better. Jealous. Usual, simply and omnipresent, makes us start to drown in a sea of paradoxes. In most cases, you have everything: you ate a delicious lunch, you passed the exam with an A, you have real friends, 10 minutes ago you replied to an sms with the 4-inch smartphone when it just seems to you that you really collect ''leftovers'. It is hardly surprising, because since childchood we assimilates this feature, even now and even in the distant future it will also accompany us. Although (!) It can be good when it gives motivation to act and not a doer negative emotions.


Wearing: 
Shein - jacket
Cropp - oversized t-shirt
God Safe Queens - bra 
Shein - shirt
Shein - trousers
H&M - bra
Nike - shoes

Photos: Paula

You Might Also Like

72 komentarze

 1. nienawidzę zazdrości w sobie i za wszelką cenę staram się jej pozbyć :/ cudowne zdjęcia ♥

  adgam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo prawdziwy post! Zazdrość jest już naprawdę wszędzie... Bardzo piękne zdjęcia, na tej ostatniej wydaje mi się, że wyglądasz jak jakaś mała dziewczynka :D

  http://ilyfuhull.blogspot.cz/

  OdpowiedzUsuń
 3. Mądrze napisane. Wiesz, kiedy widzę, że dzieci w dzisiejszych czasach mają smartfony to aż przykro się robi. To całkiem inne dzieciństwo niż mieliśmy.
  Zapraszam do poczytania, komentowania i obserwacji :) LIVER MORIUM- klik!

  OdpowiedzUsuń
 4. Chcąc nie chcąc zazdrość to ludzka cecha i każdy z nas zazdrości, nie doceniając tego co ma i co osiągnął

  miinikaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie czasem nie doceniany tego co mamy, bo chcemy jeszcze więcej. Ale musimy wtedy pamiętać że niektórzy mają o wiele gorzej niż my 💋

  http://22-ffashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Trzeba umieć cieszyć się tym co ma, chociaż czasem trudno nie wybrzydzać. Ale da się to zrobić i na pewno skorzystamy na tym, że zaczniemy postrzegać jak najlepiej to co mamy, co udało nam się zdobyć :)
  Fajne zdjęcia!
  Mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Racja, czasem zapominamy o wdzięczności...Zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 8. Piszesz tak wspaniały tekst i masz tak wspaniałe zdjęcia, ze nie mogę się nadziwić <3
  Blog idealny ^^

  Zapraszam: Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 9. Egoistów jest dużo, i z każdą chwilą ich przybywa. Wszyscy komuś czegoś zazdroszczą, ale niestety tak jest, chociaż powinno to się zmienić i powinniśmy się cieszyć z tego, co mamy.

  PIANKAOFSTYLE.BLOGSPOT.COM-KLIK!

  OdpowiedzUsuń
 10. Mieszkam na wsi,więc na szczęście nie jest u nas aż tak "źle". Jednak jest jedna dziewczyna z miasta, dla której liczą się jabłuszka, pieniądze, lajki.. Ogólnie to jej nie lubię :/
  http://marrie-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Fakt, jeśli to oddziałuje na nas w dobry sposób, jest naszą motywacją to nic złego..Aczkolwiek niestety na większość osób działa negatywnie i powoduje nieprzyjemności :(
  Fajny post, śliczne zdjęcia *__*
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne spodnie :*

  http://zuzu781.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetne zdjęcia! A co do post to bardzo mądre słowa. W każdym z nas jest trochę egoizmu.

  http://tamizaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Ludzie nigdy nie doceniali tego co mają. Może kiedyś się to zmieni. :)

  Poklikasz w bannery na pasku bocznym bloga?
  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Prześliczne zdjęcia, pięknie wyglądasz, cudowne butki :*
  Zgadzam się z tobą:)

  Zapraszam serdecznie na mojego bloga- kliknij✿

  OdpowiedzUsuń
 16. jak zaczełam czytać tego posta, to nie myślałam, że jestem egoistyczna, ale gdy już skończyłam stwierdziłam, że w pewnym stopniu jestem

  http://dorota-kotlarz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgadzam się z tym. Niestety często nie doceniamy tego jak wiele mamy, chcemy więcej, kierujemy się zazdrością, a powinniśmy cieszyć się choć z tym najmniejszych rzeczy. ;)

  Cudne nike ! *.*

  OdpowiedzUsuń
 18. Zgadzam się całkowicie.

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. To co napisalas jest takie prawdziwe! Tyle się mowi egoizmie, a czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że sami nimi jesteśmy.
  mój blog-klik :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Zazdrość potrafi również bardzo dobrze motywować :D
  Ślicznie :*

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Świetne i szczere słowa! Bardzo się z Tobą zgadzam :)

  Zapraszam do mnie: Mój blog-klik!

  OdpowiedzUsuń
 22. Super stylizacja! Piękne zdjęcia! Zapraszam do mnie: life-that-inspired.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo ładne zdjęcia i super dobrana stylizacja. Napisałam ostatnio post i wydaje mi się, że bardzo fajnie dopasowuje się do twojego :) Jeśli miałabyś ochotę zapraszam do siebie http://weronikablankalifestyle.blogspot.com/2015/09/pokolenie-technologii.html http://weronikablankalifestyle.blogspot.com , a Tobie życzę wytrwałości w dalszym tworzeniu tego super bloga i rozwijaniu Twoich pasji :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 24. egoizm siedzi w kazdym z nas i mysle, ze nie da sie go calkowicie wykorzenic. Wsrod jedynakow (do ktorych naleze) cecha jest ta bardziej widoczna, bo od zawsze mieli wszystko, co chcieli- glownie ze wzgledow psychicznych, bo cala uwaga byla poswiecana na nich. Bardzo szybko zauwazylam w sobie negatywne aspekty tej cechy i zaczelam je znaczaco eliminowac. Z zazdroscia nigdy nie mialam problemu- a raczej z zawiscia, bo zazdrosc moze byc takze zdrowa i jest to normalne. Mimo wszystko w zyciu trzeba byc troche egoista, bo w niektorych sprawach oddajac za bardzo siebie cierpimy na tym sami, a ludzie rzadko potrafia to docenic. Wszystko zalezy od wrazliwosci drugiej osoby.

  http://www.kamop.pl <- klik

  OdpowiedzUsuń
 25. Świat jest cały wypełniony egoistami, a ludzie poddają się zazdrości nie próbując jej ograniczyć. Nie walczą z nią...
  A pamiętajmy że zazdrość może prowadzić do czynu. Wcale nie dobrego... Wręcz przeciwnie

  www.my-tekst.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Super stylizacja, uwielbiam koszule w kratę przewieszone w pasie. Ponadto cudowny stanik! :3
  /meainsolita.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 27. Ja niedługo też kupię chyba huaraches :)

  http://askers-aaskers.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 28. Hej Agata, niestety muszę się zgodzić, że sama łapię się na tym, że nie doceniam tego co mam. Wpis jak zwykle świetny. Można widzieć jaki to model biustonosza?
  Angelika

  OdpowiedzUsuń
 29. Masz zdecydowanie racje :) Cudowne zdjęcia:)

  http://natuuuu-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 30. Cudownie wyglądasz czekam z niecierpliwością na następny post <3  zapraszam do mnie Mój Blog ------> KLIK

  OdpowiedzUsuń
 31. Świetnie wyglądasz i ten stanik, wow ♥
  Jjejk, teraz jest takie głupie pokolenie :c

  OdpowiedzUsuń
 32. świetne spodnie i koszula :)
  http://introverted-journal.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Zgadzam się z Tobą, wydaje mi się, że czasami przejmujemy się zupełnie nieistotnymi drobiazgami, prze które łatwo o niepotrzebną kłótnie :/ śliczne zdjęcia!
  via-martyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 34. Masz wiele racji w tym co napisałaś. Osoby, które od dziecka dostawały to co chciały, to będą wiecznymi egoistami. Jednak są też ludzi, którzy na pewne rzeczy w życiu zasłużyli, czy zapracowali, by móc się tym cieszyć. :)
  Pozdrawiam Julka ♥

  OdpowiedzUsuń
 35. Czytam cię od niedawna i masz świetne posty :) <3 Zapraszam do mnie :*

  OdpowiedzUsuń
 36. W zupełności się z Tobą zgadzam Agatko :)

  OdpowiedzUsuń
 37. Jeejć uwielbiam Twoje posty i zdjęcia ! Wszystko jest takie przemyślane :)

  www.kiercia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 38. Powiem Ci szczerze, że mądrze piszesz jak na 16-latkę. W 100% zgadzam się z każdym słowem. Dziś ludzie stawiają nie tyle ba drugiego człowieka, co na to żeby mieć więcej niż ten drugi. Jesteśmy pokoleniem konsumpcjonistów i materialistów. Raz na milion trafia się osoba, która potrafi postawić swoje "być" ponad "mieć". Liczy się zdobycie dobrego samochodu, mieszkania, ciuchów, smartphone'a, a nie dążenie do swoich ideałów duchowych i rozwój. Życie w XXI w. to wyścig szczurów niestety...
  Pozdrawiam,
  P.S.
  Zapraszam również do siebie: heart-soul-n-innocence.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 39. Zazdrość czasami jest dobra, pod warunkiem, że motywuje do działania.
  Cudowne zdjęcia! :)

  Milena Blog - klik

  OdpowiedzUsuń
 40. No trochę tak jest :/. Ładna stylizacja.
  http://modoemi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 41. Post daje mega dużo do myślenia.. Bardzo mądrze napisałaś!

  Pozdrawiamy cieplutko:*
  Nowy post na TWINS LIFE (KLIK)♡

  OdpowiedzUsuń
 42. Dokładnie! Niestety w tych czasach nie potrafimy się cieszyć chwilą, a ludzie którzy potrafią to naprawdę wyjątki i to niezwykle cenne osoby w naszym życiu

  Zapraszam na NOWEGO POSTA : NAILS - INSPIRATIONS
  >> http://tacokochazmiany.blogspot.com/2015/09/nails-inspirations.html <<

  OdpowiedzUsuń
 43. Łoł ...bardzo ładne zdjęcia <3
  http://rubik514.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 44. Dzisiaj znalazłam Twój blog i zdecydowanie dodaje do ulubionych

  Śliczne zdjęcia, dobry i przemyślany tekst

  OdpowiedzUsuń
 45. Super notka i bardzo dobra jakość zdjęć :)
  http://dominikamwszystkoinic.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 46. Zgadzam się z Tobą w 100%. Sama mam wśród znajomych osoby, które pomimo, że maja prawie doskonałe życie, wciąż chcą czegoś więcej i zabijają spojrzeniem każdą osobę, która ma coś, czego oni nie posiadają.
  Jedna z piękniejszych sesji. Miłego weekendu ;)
  http://wczytana.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 47. Ślicznie wyglądasz ! :)) Zgadzam się z postem ,ciekawie napisałaś o tym morzu ;D
  Mój blog---KLIK

  OdpowiedzUsuń
 48. Śliczne zdjęcia! ♥♥♥ Mam podobne zdanie na ten temat. Tą "zazdrość" trzeba zwalczać, bo ludzie, którzy tak często narzekają na swoje życie mają i tak dużo. Wiele osób tak naprawdę chcę dorównać tym niby lepszym, może dlatego, że są bogatsi, nwm. Również chciałabym wiele rzeczy mieć, ale mam tą świadomość, że inni nie mają praktycznie nic. Chociażby z tym biedniejszych miejsc w Afryce.
  ania-ania3.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 49. Świetny post <3 Zgadzam się z tobą w 100% ;* Zdjęcia również świetne <3

  OdpowiedzUsuń
 50. O tak, zazdrość jest wszechobecna, każdy komuś czegoś zazdrości, chociaż powinien patrzeć na to co ma wokół siebie, też ma dobrze, ma jedzenie, ma przyjaciół, rodzinę, pozytywne oceny.
  nataa-liiaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 51. W jakim programie edytujesz zdjecia? :)

  OdpowiedzUsuń
 52. Teraz to już wszędzie możemy spotkać egoistów, takie życie.
  Mój blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 53. Świetne zdjęcia :)

  Zapraszam na mojego bloga :)
  Może znajdziesz coś dla siebie
  randomlifestylebyjulie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 54. Zazdrość jest wszędzie. Widzimy coś u kogoś i od razu chcemy to mieć. Często nie doceniamy tego co mamy, nie mamy świadomości że inni mają gorzej lub po prostu tego nie chcemy zaakceptować.. Tego że ktoś ma gorzej mimo, że myślimy, że to my tak mamy. Z tym "pokoleniem egoistów" mogę się prawie zgodzić.
  Pozatym bardzo fajna stylizacja!:)
  http://paulinapaulaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 55. W zupełności z tobą sie zgadzam sama nie wiem ile wytrzymałabym bez mojego telefonu. ostatnie zdj najlepsze <3
  Zapraszam na nowego bloga -> Mój blog <3

  OdpowiedzUsuń
 56. Jakie śliczne zdjęcia :* Świetny post! A tymczasem zapraszam również do siebie :) KLIIK

  OdpowiedzUsuń
 57. Świetny post i piękne zdjęcia <3

  http://julaandjulablog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 58. Ja niestety wiele razy przyłapałam siebie, że dostawałam coś, o czym marzyłam przez wiele miesięcy, lecz potem stwierdzałam, że przecież to wcale nie jest takie najlepsze...
  Powinniśmy doceniać to co mamy i cieszyć się z tego. Zazdroszcząc innym nigdy nie osiągniemy pełni szczęścia :)

  NOWY POST NA FABRYCE MIĘTY KLIK! :))

  OdpowiedzUsuń
 59. jak zwykle świetne przemyślenia
  zapraszam również do mnie ;)
  http://enough-tobelievee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 60. Dokładnie tak. To straszne, że tacy się zrobiliśmy. Najgorsze jest to, że często robimy to już nieświadomie. Niestety z każdym pokoleniem chyba będzie gorzej.
  A tak poza tym to bardzo fajna stylizacja :)

  Zapraszam na mojego bloga

  OdpowiedzUsuń
 61. Cudne zdjęcia.
  http://parkspati.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 62. Nienawidzę zazdrości w szczególności u siebie, choć wiem że jest to naturalne "zjawisko"
  Btw bardzo ładnie Ci w tej stylizacji !
  Obserwujemy ?
  http://lu-sia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 63. Całkowicie zgadzam się z tym, co napisałaś
  Świetne zdj

  OdpowiedzUsuń
 64. Post trafiony w punkt :) Zapraszam do mnie blog lifestyle ,o modzie ,DIY,gotowaniu,kosmetykach i nie tylko :)

  OdpowiedzUsuń
 65. Dlatego uważam, że szczęśliwy jest ten, kto minimalizuje... Tak naprawdę dobra materialne są niczym, tylko nie potrafimy sobie tego uświadomić, bo przecież......mamy XXI w - wydaje nam się, że liczy się tylko kasa, że świat tego wymaga... Uważam, że można być szczęśliwym, nie posiadając.....trzeba tylko zniszczyć wszelkie ograniczenia...a ogranicza nas tylko umysł ;) Pozdrawiam!
  _______________________________________________
  http://podrozewsrodpiekna.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 66. Super post! Idealnie piszesz! ;3
  http://typical-writers.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 67. Świetny post, prawdziwy. Ale trzymam się tego że egoizm jest trochę pozytywną rzeczą i każdy potrzebuje tego choć troszkę.

  crejzzzooll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 68. Profesjonalny blog! ❤ przebilas naweet littlemonster ;*
  Obsereuje! ;*

  OdpowiedzUsuń
 69. cudowne zdjęcia, stylizacja również. super połączenie :)

  pozdrawiam i zapraszam> gabsstylee :)

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM

Flickr Images