Open yourself up

PL: Polegamy na innych. Brniemy za tłumem, bo tak wygodniej. Obracamy się za siebie szukając kogoś kto potwierdzi, że dobrze idziemy. Śl...


PL: Polegamy na innych. Brniemy za tłumem, bo tak wygodniej. Obracamy się za siebie szukając kogoś kto potwierdzi, że dobrze idziemy. Ślepo wierzymy w zdanie drugiej osoby. Zbyt często pokładamy nasz los w rękach innych. Z natury jesteśmy gatunkiem stadnym, obecność bliskich jest dla nas jedną z najważniejszych w życiu wartości. Jednak w wielu sytuacjach przesadne przywiązanie może zawierać w sobie skutki negatywne. Potrzeba nam samodzielności. Podając na powszechnie znanym przykładzie. Lubimy mieć przy sobie jakiegoś towarzysza. Problem zaczyna się wtedy, gdy bez tej osoby nie potrafimy zrobić czegoś sami. Kilka lat temu, moje czyny były ściśle związane z osobami trzecimi. Pójście na zajęcia, na których nie znam nikogo, mimo tego jak bardzo chciałabym na nich być kończyły się zazwyczaj na wypowiedzianym 'no trudno, nie mam z kim, więc nie idę'. Cecha, która kolosalnymi krokami prowadziłaby do zguby. Sama byłam osobą, która się z nią borykała. Na szczęście w porę udało się to wyeliminować. Wiem, że wielu z Was wkracza w nowe szkolne środowisko, mogę ścisnąć dłonie tym, którzy idą do wybranego gimanzjum/liceum etc. nie znając swoich przyszłych koleżanek/kolegów. Miałam dokładnie tak samo i z ręką na sercu mogę Wam powiedzieć, że jest to jedna z lepszych decyzji jaką można podjąć. Zupełnie nowe otoczenie, zupełnie nowi ludzie, zupełnie nowe sytuacje. Otwartość może wiele zmienić, więc nie patrz na innych i rób swoje!

EG: We lean on others. Stagger the crowd, 'cause it's easier. Turn behind looking for someone who will confirm how well we go, blindly believing in mind of another person. We too often give our fate in the hands of others.By nature we are a gregarious species, the presence of loved ones is for us one of the most important values in life. However, in many cases exaggerated attachment may contain negative effects. Independence is needed. Giving on well-known example. We like to have a companion. Problem starts when without that person we can't do anything alone.;A few years ago, my actions were closely associated with third parties. Going to classes where I don't know anybody, despite how much I would like to be there, ended usually uttered 'oh well, I don't have anybody, so I'm not going anywhere.' Feature, which colossal steps lead to destruction. I was exactly that type of person who was struggling with it. I know that many of you enters to a new school environment now, I can squeeze hands to those who go to the secondary school/high school etc. not knowing their future classmates.I had exactly the same and with hand on heart I can tell you that this is one of the better decisions you can make. A completely new environment, new people, new situations. Openness can make a difference so... open yourself up!

Wearing:
Second hand shirt
Zara pants
Cropp shoes
Romwe necklace

Photos:Agata Żyto

You Might Also Like

97 komentarze

 1. ciekawy post :) śliczne zdjęcia <3

  http://belief-hope-and-love.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Racja! Najlepiej być sobą, robić swoje i nie patrzeć na innych :)
  Cudowne zdjecia, przepieknie na nich wyladasz :*

  Mój blog, zapraszam-kliknij🌸

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://dugosz.blogspot.com/

   Usuń
 3. Masz racje, jednakże ja nigdy nie miałam takiej osoby. Zawsze robie wszystko sama i "pod prąd". Potem w sumie ciesze się, że nikomu nie zawdzięczam np. Sukcesów

  Zapraszam serdecznie :)
  http://nataliakupczak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Masz rację, jednakże ja nigdy nie miałam takiej osoby. Zawsze robie wszystko sama, ide "pod prąd", a później ciesze się ze nikomu nie zawdzięczam np swojego sukcesu. :) Także jako jedyna wybrałam szkole średnia do której nikt z 3klas się nie wybiera. Wkraczam w nowe środowisko, bez gimbusow. Odcinam się, na szczęście.
  Zapraszam serdecznie :)
  Będzie mi miło, jeśli zostawisz po sobie ślad;)

  Http://nataliakupczak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie te zdjęcia są piękne! :o
  http://www.wanttobewatched.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Masz rację, ludzie za bardzo przywiązują się do innych ;) I czuję się zaszczycona, bo mogłabyś/chciałbyś ścisnąć moją dłoń :D

  adgam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ja rok temu tez szlam do klasy bez zadnej kolezanki, tzn okazalo sie, ze kojarze kilka nazwisk, ale z nikim sie nie umawialam, skladalam podanie kompletnie sama :/ ale tez mam takie opory, zeby np isc na silownie sama lub na zakupy, nie myslalam o tym, zeby to zwalczac, ale to dobry pomysl

  http://kamoop.blogspot.com <-klik

  OdpowiedzUsuń
 8. Dokładnie, powinniśmy swój los brać w swoje ręce :)

  ewamaliszewskaoff.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Faktycznie, często patrzymy na innych i w sumie się ich 'słuchamy'. Ciekawa tematyka posta, świetne zdjęcia :)
  poleksandra.blogspot.com KLIK

  OdpowiedzUsuń
 10. Dokładnie... wiele razy gdzieś nie poszłam przez to że nie miałam z kim iść, później tego żałowałam. Śliczne zdjęcia:*

  Pozdrawiamy cieplutko
  Twins Life (klik) <-- duże zmiany u nas♡

  OdpowiedzUsuń
 11. Piekne zdjecia: )


  http://want-cant-must.blogspot.com/2015/07/the-cancer-challange-lucluc.html?m=1#comment-form
  Moge prosic o klikniecie w linki pod zdjeciami?

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja się bardzo zmieniłam, kiedyś byłam nieśmiała i zamknięta w sobie. Teraz jestem bardzo pozytywną osobą i otwartą na nowe znajomości. Do Liceum idę za rok, mam nadzieję, że poznam wspaniałych ludzi.

  Pozdrawiam! ♥
  ♦ Dream-destinationn.blogspot.com -Kliik! ♦

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetny post. Potwierdzam, że pójście do szkoły, w ktorej nikogo sie nie zna jest czymś dobrym. Sama poszłam do technikum, gdzie kompletnie nikogo nie znałam i teraz tego nie żałuje :)

  killa-killaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny post i piękne zdjęcia. Za rok twoje porady na pewno mi się przydadzą, gdy będę szła do liceum.
  Zapraszam do obserwacji! LIVER MORIUM- klik!

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakie piękne zdjęcia ♥ cudowny post
  nicolenicky01.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja sama staram się wybierać w środowiska ludzi, których nie znam, bo można tam często poznać dużo nowych ludzi :)

  cvte-olga.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Po przeczytaniu, zauważyłam, żeto właśnie dzieje się u mnie. Z ilu rzeczy ja zrezygnowała, bo bałam sie iść sama. Teraz patrzę na to inaczej. I to dzięki Tobie. Właśnie w tym momencie uswiadomilas mi, jaki błąd ja robiłam. Trzeba byc samodzielnym :)

  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja zmieniam środowiska, ponieważ idę do szkoły średniej. Jednak nie sama, bo z koleżanką.
  Cudowne są te zdjęcia! Takie inne, ale naprawdę świetne :*
  _________
  BLOG

  OdpowiedzUsuń
 19. Kocham czytać twoje posty <3
  Właśnie idę do liceum i nie będę nikogo znała, ale twój post nastawił mnie do tego pozytywnie, dziękuje :)

  Zapraszam: Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 20. Często polegam wyłącznie na zdaniu kogos innego, choć wiem, że to co ja myślę jest lepsze. Nienawidzę tego uczucia.

  ANN--BLOG.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja jestem niestety osobą bardzo nieśmiałą i mam problem z poznawaniem nowych osób. Jest to bardzo uciążliwe. W tamtym roku zaczęłam naukę w nowej szkole, z nowymi ludźmi. Nie było łatwo, ale na szczęście znalazłam jedną osobę, dzięki której poczułam się swobodniej. Okazało się, że nasze mamy bardzo dobrze się znają, a tak naprawdę nigdy się nie spotkałyśmy, haha! :)

  aleksandra-brycka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 22. Najpiękniejsza! Bardzo dobra notka ;)

  OdpowiedzUsuń
 23. Bardzo mądrze napisane, Agata :) I bardzo śliczne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 24. ja nie umiem wyleczyć się ze swojego braku pewności, dlatego może tak bardzo cieszę się, że będę miała przy sobie w liceum przyjaciółkę, z którą znam się od przedszkola :)

  http://healtyandhappy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Kiedyś też tak miałam, lecz na szczęście już to za mną. Od września idę do liceum, w którym nikogo nie znam i zaczynam nowy rozdział i nowe znajomości.
  Jak zawsze cudne zdjęcia. :)
  http://fotismylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. Uwielbiam twojego bloga. Jest to mój faworyt. Wchodzę na niego bardzo chętnie, a każdą linijkę tekstu czytam z uśmiechem na twarzy.
  Piękny post i cudowne słowa. Każdy twój wpis, ślad po Tobie tutaj zawiera jakiś przekaz i bardzo to cenię. Nie ma tu nic pustego i bez dna. Wszystko coś wskazuje, zmusza do refleksji i przemyśleń.
  Wielki plus dla Ciebie za ten post!
  Pozdrawiam serdecznie.
  http://agata-adamek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 27. To prawda, czasem nie potrafimy odciąć się od przyjaciół i często idziemy ich tropem, jednak czasem trzeba iść w swoim kierunku.
  AleksandraQ-klik

  OdpowiedzUsuń
 28. Całkowicie się z tobą zgadzam, powinniśmy decyzje podejmować sami.
  Czasem tak bywa, że polegamy na innych, a potem się zawodzimy.

  Zapraszam do mnie
  wixiandalex.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Swietnie napisane :) ja często kierowałam się i być moze nadal czasami kieruję się czyimś zdaniem, co zazwyczaj było błędem.
  mój blog-klik :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja mam właśnie tak, że jestem uzależniona od osób trzecich. Nigdy nie chcę wychodzić gdzieś sama, ale w te wakacje się wkurzyłam i mam zamiar sama chodzić na basen czy spacery. Może poznam kogoś ciekawego. :D

  Poklikasz w banner i w linki w wishliście? :)
  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 32. Świetne zdjęcia <3 Jeśli chodzi o treść posta, to zgadzam się z Tobą. Przyznam się, że mnie też to dotyczy, jednak teraz postaram się coś z tym zrobić. Dziękuję za poprowadzenie na właściwe tory :)

  greenskycalms.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 33. Jeju Szczurek cudne zdjęcia, i bardzo mądry post :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Cudowny post, masz absolutna rację pisząc,ze otwartość otworzy nam wiele nowych możliwości! Pozdrawiam!

  www.theprettywriters.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 35. Takie zachowanie, że ktoś pójdzie gdzieś, zrobi coś, ale tylko z kimś mogę zaobserwować na co dzień. W grupie zawsze raźniej, ale trzeba czasem zrobić coś samemu i nie patrzeć na innych.
  http://written-by-life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 36. "nie patrz na innych i rób swoje" :)

  wera6wiki

  OdpowiedzUsuń
 37. Bardzo fajnie to napisałaś!
  Śliczne zdjęcia! Mają taki klimat :)

  By-Aleksandraa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 38. prześliczne zdjęcia <3
  Też tak miałam do pewnego czasu i w odpowiednim momencie potrafiłam powiedzieć STOP. :)

  www.kiercia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 39. Jejku Agatko, jakie piękne zdjęcia :O <333 I do tego tak mądry post. Często mam ten problem, że nie chcę gdzieś iść, bo nikogo nie znam, bo nie chcę iść sama. Jestem postrzegana jako zamknięta w sobie, nieśmiała dziewczyna. Jestem słaba w nawiązywaniu nowych znajomości. Naprawdę staram się być sympatyczna, jednak mam problem z podtrzymaniem rozmowy. Po wstępnych zapoznaniu, wszystkie tematy rozmów nagle ulatniają się z mojej głowy i nastaje ta krępująca cisza. Boję się, że za rok, kiedy znajdę się przed wejściem do nowej szkoły, złapie mnie taki paraliżujący, wewnętrzny skurcz i będę zbyt wystraszona, żeby nacisnąć klamkę drzwi. Ale mam nadzieje, że wszystko będzie w porządku :) Pozdrawiam ;)

  http://z-otchlani-mysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja należałam do takich osób, jednak trzeba się przełamać i przedewszystkm nie bać się ludzi, bo każdy przechodzi przez to samo. A nowa szkoła to świetna okazja na nawiązanie nowych przyjaźni.

   Usuń
 40. Pięknie to napisałaś, uwielbiam czytać twoje posty bo zawsze coś ważnego nam przekazują i w pewien sposób uczą!
  Piękne zdjęcia :)

  22-ffashion.blogspot.com - klik :)

  OdpowiedzUsuń
 41. I tym oto postem sprawiłaś, że siedzę i myślę czy dobrze zrobiłam że zdecydowałam się iść do tego liceum do którego idę. Ale jestem w stu procentach pewna, że dobrze zrobiłam. Idę na upragniony kierunek z 29 osobami których zupełnie nie znam. Dziękuję Aga za Twoje motywujące, ale też sprowadzające do refleksji posty.
  Chciałabym spotkać Cię kiedyś w Ostrowie albo Kaliszu (chociaż wiem, że tutaj może nie bardzo ze względu na "relacje" między tymi miastami :D )
  Trzymaj się cieplutko ♥

  ✖NicolaL✖

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie życzę powodzenia i trzymam kciuki.
   A co do Kailisza - bywam i tam, zreszta w nowym roku szkolnym będę tam co tydzień. Nie warto wierzyć w takie utarte stereotypy.

   Usuń
 42. Kiedyś dla mnie wielkim problemem było ruszenie się gdzieś bez znajomych. Teraz wiem, że trzeba radzić sobie samej.

  https://lifeee-is-beautiful.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 43. Zmiana otoczenia i ludzi bardzo często działa na nas pozytywnie. Dodaje energii i motywacji do kolejnych działań :3
  Zapraszam do siebie ! :)

  OdpowiedzUsuń
 44. Ja stety, niestety znam osoby, które idą ze mną do nowej szkoły..

  http://normalbutdidnot.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 45. Dzięki temu postowi dodałaś mi odrobinę odwagi, którą powoli zbieram na samodzielne jazdy autobusem do liceum i chodzenie do nowej szkoły, co czeka mnie za rok...

  _______________
  MY-LIFE-MY-TROUBLES.BLOGSPOT.COM
  WSZEDZIEKSIAZKI.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 46. Twoje posty sa takie dojrzałe! :) Ja właśnie idę do liceum i na szczęście, nie mam problemów z nawiązywaniem nowych znajomosci :)

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 47. Ja ostatnio zaczęłam deptać swoją własną ścieżkę. Staram się wreszcie zacząć polegać na sobie, a nie na innych. :)

  KLIK <-- Mój blog! :)

  OdpowiedzUsuń
 48. Cudowny oraz bardzo mądrze napisany post ♥. Zgadzam się z Tobą w stu procentach i również uważam, że życie wymaga od nas abyśmy byli samodzielni, chociaż w pewnym stopniu. Nie można wiecznie polegać na innych i pozwolić, aby to oni kierowali naszą doczesnością. W końcu każdy musi przejść przez własną drogę, nikt nie zrobi tego za nas. Ja również poszłam do liceum "w ciemno" i szczerze mówiąc, była to jedna z najlepszych decyzji jaką kiedykolwiek podjęłam. Dołączyłaś do postu przepiękne zdjęcia, a urody można Ci tylko pozazdrościć :). Uwielbiam czytać Twojego bloga, ponieważ każdy wpis tutaj jest wprost idealny ♥. Pozdrawiam cieplutko!

  http://julia-its-not-too-late.blogspot.com/
  Zapraszam do mnie :).

  OdpowiedzUsuń
 49. Niesamowita notka. Uwielbiam takie. Dałaś mi teraz tak wiele chęci... Uwielbiam Cię za to.
  Przepiękne zdjęcia, nie wiem jak to robisz, że jesteś taka śliczna.

  Mam prośbę. Pani z Dresslink zaproponowała mi współpracę, pomożesz mi? Poklikasz w linki? Bardzo proszę! Za wszystko się odwdzięczam ♥ Mój blog :) klik <3

  OdpowiedzUsuń
 50. cudowny wyglad bloga ♥
  przesliczne zdjecia
  post bardzo ciekawy ♥

  ZAPRASZAM DO MNIE
  ideal-grande.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 51. trzeba być otwartym na świat, nikt inny Ci nie da szczęścia - sam na niego zapracuj. PROSTE! <3
  świetne zdjęcia, Agata się spisała!'


  http://maja-sum.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 52. Zgadzam się z tym co napisałaś, teraz zaczynam zauwazac u siebie.

  natuuuu-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 53. Świetna <3
  http://malwinabeczek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 54. Bardzo mądry post! Daje dużo do przemyśleń. Oby tak dalej Agata. :)

  OdpowiedzUsuń
 55. Świetne zdjęcia,co do posta, to się zgadzam. Ja właśnie obawiam się ,że z nowym otoczeniem i ludźmi sobie nie poradzę..

  Mój blog---KLIK

  OdpowiedzUsuń
 56. Racja, za bardzo polegamy na innych nie patrząc na siebie.

  miinikaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 57. Ja staram się być otwarta, nie chcę chodzić za tlumem, tylko być inna, chcę być sobą.
  Mój blog - kliknij

  OdpowiedzUsuń
 58. Ja właśnie zarówno do gimnazjum jak i liceum szłam sama i bardzo się bałam, ale tak naprawdę nie było zupełnie czego i była to właśnie jedna z lepszych decyzji jakie podjęłam. Teraz jadę sama na obóz i znowu się denerwuje, ale wierzę że będzie super :)

  OdpowiedzUsuń
 59. Świetnie napisane. Ja dopiero za rok idę do liceum ale już postanowiłam że do liceum w moim mieście na pewno się nie wybieram tylko gdzieś dalej. ;)

  http://green0floor0.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 60. A ja własnie marzę, by pójść w otoczenie, gdzie nie znam nikogo. O ile lepszych ludzi bym poznała niż tych, co teraz mnie otaczają w moim liceum. Szkoda, że nie mogę się spakować i wyjechać w zupełnie inne miejsce, bo tak bym z chęcią zrobiła.

  Minimalistyczny- klik :)

  OdpowiedzUsuń
 61. świetny post, super zdjęcia! like it

  OdpowiedzUsuń
 62. Masz rację, przesadne przywiązywanie się do innych ludzi może doprowadzić do zguby. Świetne zdjęcia! :)
  POZDRAWIAM, MAJA-RUSEK.BLOGSPOT.COM.

  OdpowiedzUsuń
 63. Po prostu uwielbiam twojego bloga, perfekcyjne zdjęcia i przede wszystkim te wszystkie motywujące i mądre posty, które piszesz. Ja jestem wstanie zrobić mnóstwo rzeczy sama, w szczególnie w wakacje staram się realizować różne plany, uparcie wierzę też w moje marzenia i zawsze sobie powtarzam, że mam dążyć do życia, które ma być takie jakie chcę żeby było. Czytając twojego posta zdałam sobie sprawę, że pomimo całej tej moje wiary i samodzielności, to faktycznie z wielu rzeczy rezygnowałam, ponieważ zabrakło mi kogoś do towarzystwa, bo bałam się pójść, zapisać, zobaczyć... coś sama.
  Ciągle dążę do tego, by być coraz pewniejszą siebie osobą, lepszą w tym co robię i tak dalej, a takie posty jak ten, tym bardziej motywują do działania, podpowiadają i pokazują na co jeszcze warto zwrócić uwagę, jakie błędy się popełnia, nawet o nich nie wiedząc ;)
  malinowynotes.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 64. Świetny post! Sama jeszcze trochę borykam się z tym problemem, ale powoli staram się to wyeliminować! :>
  Piękne zdjęcia!

  Zapraszam na NOWY POST : SUMMER! :>
  >> http://tacokochazmiany.blogspot.com/2015/07/summer.html <<

  OdpowiedzUsuń
 65. Zgadzam się! Znam multum osób, które np. nie idą do tego liceum, bo nie mają nikogo znajomego.
  Ja szłam do klasy znając jedną osobę, choć tak tylko z widzenia i jakoś nie żałuję, poznałam wspaniałe, nowe osoby, rozpoczęłam nowy rozdział :)
  Śliczne zdjęcia!
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 66. Nie należy przesadnie przywiązywać się do ludzi ;)
  Śliczne zdjęcia!

  NOWY POST NA FABRYCE MIĘTY KLIK! :))

  OdpowiedzUsuń
 67. To fakt! Mądrze napisane.
  Śliczne zdjęcia!

  bemolie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 68. masz rację, ja strasznie boję się wejść w mury nowej szkoły we wrześniu, ale mam nadzieję, że będzie dobrze :)
  +świetne zdjęcia!

  zapraszam do mnie, prowadzę bloga z przyjaciółką :)
  http://truskawadokwadratu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 69. Świetny post, to co napisałaś jest bardzo bardzo ważne! Jesteś świetną blog-erką i tak trzymaj ! Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 70. Zgadzam się w 100%. Patrząc tylko na innych nic nie uda nam się samodzielnie zdziałać, to idzie w złym kierunku ;)
  zapraszam na mój blog:)

  OdpowiedzUsuń
 71. Bardzo prawdziwy post! Ja powoli otwieram się na ludzi, chociaż rok temu nie byłoby mowy o pójściu samej na jakiekolwiek zajęcia ;) Teraz bardzo lubię poznawać nowych ludzi. Piękne zdjęcia ♥
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 72. Dobrze napisane. Ja naszczęscie zawsze miałam swoje zdanie, tak samo z wyborem szkoły, wszyscy mówią idź z nami do technikum, w technikum lepiej, to nawet nie myśle nad ich słowami. Wole iść sama do liceum bo tam chce isc, niz pod presja innych iść tam gdzie nie chce. Nigdy nie czułam potrzeby pójscia za kims bez własnego zdania, za co jestem wdzięczna, bo tym samym czuje sie wolna.

  http://claaudiablog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 73. Właśnie zaczynam nowy etap w swoim życiu, bo idę do liceum. Nowa szkoła, nowi ludzie, daleko od domu, nikogo nie będę znała. Trochę się obawiam, ale wierzę, że będzie to jedna z lepszych decyzji, które podjęłam :)

  http://wieczorekm.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 74. Bardzo inspirująca notka i oczywiście przepiękne zdjęcia.
  A tak poza tym, szkoda że nie zrobiłaś spotkania w JG, chętnie porozmawiałabym z Tobą, bo Twoje posty są niesamowite :)
  pozdrawiam
  agata-rogos.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 75. Ładne zdjęcia!
  Warto popracować nad swoją otwartością, czasem warto spróbować czegoś po prostu samemu, dla siebie :)
  Mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 76. Piszesz świetne posty i robisz cudowne zdjęcia!
  Zapraszam do mnie http://julia-karwowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 77. super zdjęcia <3

  http://dominikax.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 78. Dokładnie. Ja na szczęście już nauczyłam się iść po swoje i nie ważne jak. Czy sama czy z kimś bo mam być zadowolona.

  crejzzzooll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 79. ja właśnie idę do liceum, około 50 km od mojego domu, będę mieszkać w internacie, a z mojej przyszłej klasy nie znam nikogo, mam nadzieję, ze przezwyciężę nieśmiałość i stanę się otwarta na nowe znajomości ;)
  jaczarownica.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 80. Kiedyś też taka byłam, w gimnazjum czy w liceum bałam się robić cokolwiek sama, zawsze były mi potrzebne koleżanki z boku. Rezygnowalam z wielu rzeczy o których marzyłam tylko dlatego ze nie miałam z kim ich realizować. Studia jednak zmieniają człowieka, otwierają na nowe doświadczenia, uczą samodzielności. Teraz nie potrzebuje innych ludzi żeby robić to czego pragnę. Oczywiście przyjemniej jest dzielić z kimś pasje ale jeśli nie to nie, nikogo nie będę przecież zmuszać do niczego a sama też mogę wiele zdziałać :)

  bymadameem.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 81. Masz racje. Na szczęscie nie posłuchałam innych i nie poszłam za tłumem w sprawie wyboru szkoły. Ide do liceum do innego miasta, nowi ludzie, środowisko, ale wierze że sie uda. :) Pozdrawiam i zapraszam http://helloxnotxtoxbreakk.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 82. Jak zwykle świetne zdjęcia. Twój post dał mi wiele do myślenia. Często zdarza mi się odpuszczać coś, bo boję zrobić to sama. Muszę przełamać się i w końcu odciąć się od myśli, że bez przyjaciółek nie mogę nic zrobić.
  Zapraszam Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 83. Przepiękne zdjęcia,kawał dobrej roboty,post jak zwykle przemyślany,jesteś swietna!
  Zaparaszam na swojego bloga dopiero zaczynam http://blanchiesx.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 84. OMG SUPER POST! JESTEŚ PIĘKNA!! <3 xxx

  Zapraszam na nowy post! Jeśli się spodoba skomentujcie i zaobserwujcie bloga! BUZIAAK <3 xxx
  veronicas-veronicass.blogspot.no

  OdpowiedzUsuń
 85. Zgadzam się z Tobą w zupełności. Podążanie za innymi jakże często sprawia, że nie robimy tego, na co naprawdę mamy ochotę, a nawet często wręcz przeciwnie - robimy to, na co nie mamy chęci:) Robimy tak z wielu powodów, m.in. z wygody czy właśnie nieśmiałości. Trudno jest się przełamać, ale warto. Mi nadal często brakuje odwagi... Śliczne fotki:)
  zapraszam do mnie, do poczytania:): http://swietlnaukladanka.pl/

  OdpowiedzUsuń
 86. Sporo prawdy w tym co napisałaś, chyba będę tu częściej zaglądać.

  Bluzka obłędna :)

  OdpowiedzUsuń
 87. Ja z wielką chęcią bym poszła do innego liceum niż jestem, bo to ta sama szkoła do byłam w gimnazjum, a inne licea są trochę daleko i to jest trochę kosztowne i nie wiem co ze sobą zrobić 😭😭😭

  OdpowiedzUsuń

INSTAGRAM

Flickr Images